Granit ve Mermer İmalat ve Tasarım

Firmamızın üretim ve montaj aşaması sonrasında yaptığı işleri ve örnek çalışmaları ilgili bölümler altında fotoğrafları ile birlikte anlattık. Peki bu işleri yaparken nasıl bir teknonloji kullanıyoruz, nasıl makineler ile işlem süreçlerini yönetiyoruz gelin hep birlikte bunlara bakalım.

Ocak ve Tedarik Aşaması

Firmamız tarafından Ülkemizin her bölgesinden çıkan mermer bloklar tedarik edilerek kesim yaptırdığımız fabrikalara getirilmektedir. Bunlar sadece yerli ürünler için geçerlidir. Diğer malzemeler plakalar halinde ithal edilip depomuza getirilmektedir.

Hammadde Tedarik

Fabrikasyon imalat aşaması

Ocaklardan tarafımızdan itina ile seçilen bloklar seçmiş olduğumuz üretim fabrikalarında imalat aşamalarına girmektedir. İmalat aşamalarında öncelikle blok halindeki ürünleri İtalyan epoksiler ile vakumlanarak mermer plakaların tüm kılcal damarlarına epoksi işlenmekte ve katrak makinası dediğimiz kesim makinasına hazır hale getirilmektedir.

Kesime hazır hale getirilen her bir blok yaklaşık 8 saatlik bir sürede katrak makinasında istediğimiz kalınlıklarda plakalar haline getirilmektedir. Ve bir sonraki aşama olan yüzey epoksi ve arka file işlemine geçilmektedir.

Blokların Katrak Kesimi

Epoksi işlemleri ile ürünlerin yüzey dolguları yapılmaktadır. Dolgu işlemi yapılan ürünler fırınlanarak bekletilmektedir. Bu işlemlerin sonunda sağlam ham yüzeyli plakalar elde edilmekte ve yüzey işlemi için hazır hale gelmektedir.

Yüzey işlemine hazır hale gelen mermer veya granit plakalar isteğimiz veya siparişe göre cilalı, honlu, patinatolu, yakılmış veya kumlanmış yüzey olarak ebatlamaya hazır ürün olarak Ankara’daki Ebatlama fabrikamıza getirilmektedir.

Mermer ve Granit Kesim Aşaması

Ölçülendirme ve projelendirme aşaması

Firmamız uzman personeli arzu ederseniz ücretsiz olarak mermer ve granit projelerinizi ölçümlendirmektedir. Gerekli karolajlar firmamız personeli tarafından yapılarak beğeninize sunulmakta ve onay vermeniz halinde imalat aşamasına geçilmektedir. Bu aşamada ölçülerin görsel uyumu kadar kullanılacak olan mermer veya granit plakaların firelerinin hesaplanması da maksimum ekonomi için zaruridir.

Gerekli durumlarda personelimiz yerinde ölçü almakta veya projeniz üzerinden ölçülendirme ve hesaplama yapmaktadır. Yapılan tüm hesaplamalarda siz değerli müşterilerimizin menfaatleri gözetilmektedir. Firmamız birçok mermer şirketinede bu destekleri sağlamaktadır.

Kesim Ebatlama Aşaması

Artık ürünler plaka haline gelmiş ve siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur. Bu saymış olduğumuz aşamaların sonunda elimizde bulunan ürünleri isteğiniz üzere gerekli ölçülere kesmek için CNC kesim ebatlama makinalarımızı kullanmaktayız. Ürünler isteğiniz üzere veya projelerinizde istenilen işlemler yapılarak uygulama ve montaja hazır hale getirilmektedir.

Kesilmiş Taşların Hassas Ebatlaması

Bu işlemler için Köprü kesim makinalarımız, Alın pah cila makinamız, Yan kesim makinamız Siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir. Bu aşamada profesyonel personel kadromuz tarafından ürünler gerekli ölçüm ve hesaplamalar bilgisayar üzerinde yapılarak en az fire oranı ile mermer veya granitler ebatlanmaktadır.

Tercih ederseniz sizin tedarik ettiğiniz mermer ve granitlere aynı ebatlama,kesim ve pah işlemlerini fason olarak ta uygulamaktayız. Firmamız tarafından mermer, granit projelerinize waterjet kesim ve cnc işleme desteği de verilmektedir. Tarafımıza göndereceğiniz cad dosyaları ile özel olarak tasarlanmış waterjet göbekler cnc cami işlemeleri, şömine işlemeleri ve kesimleri gibi imalatlara destek vermekteyiz.

Plakaların Cilalama İşlemi

Ürünleri Son Kullanıma Hazırlama Aşaması

Firmamız tarafından tüm doğal taşlar bitirilmiş hale getirilmektedir. Mutfak tezgahından cephe kaplamasına, Mermer masadan mermer veya granit zemin basamak uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede hizmet veren son kullanım atölyemizde uzman personelimiz ile sizlere hizmetimiz devam etmektedir. Granit ve mermerlere son görünümü kazandıran el işçiliği ustalarımız hassas görsel işçiliklerle tüm müşterilerimizin beğenisini kazanmaktadır.

İşlenmiş Ürünlerin Pahlanması

Uygulama Aşaması

Bu aşamada firmamız siz değerli müşterilerimize hem bizim tarafımızdan tedarik edilen hede sizin kendi tedarik edeceğiniz bizim ebatlayacağımız ürünlere uygulama montaj desteği vermektedir. Montaj aşamaları firmamız bünyesinde çalışan profesyonel kadrolar ile yapılmaktadır. Bu kadrolar hem harçlı imalat hem de mekanik mermer, granit uygulamalarında sizlere hizmet vermektedir. Gerekli durumlarda firmamız tarafından mermerlere, yerinde cila ve silim yapılabilmektedir.

CNC Destekli İnce İşleme

Memnuniyet

Saymış olduğumuz tüm bu aşamalarda ilk önceliğimiz müşterilerimizin memnuniyetidir. Bizim için önemli olan ticaret yapmak değil dost kazanmaktır. Bizimle çalışan tüm firmaların mermeri nerden alırım veya mermeri nasıl kestiririm gibi sorunları olmamaktadır. Bizi tercih eden dostlarımıza teşekkürlerimizi iletir ve gerek mermer tedarik gerekse uygulama, ebatlama konularında desteklerimize gücümüz yettiğince devam edeceğimizi bildiririz.

Siz memnun kaldıkça biz var olacağız.